Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Comenius projekta ”Media as Challenge and as Possibility” aktualitātes

Comenius, VIAA Indra Ozoliņa, Comenius projekta grupas dalībniece

Šobrīd skolā rit spraigs darbs ES Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas “Skolu daudzpusējas partnerības” projektā ”Media as Challenge and as Possibility”.

Atgriežoties no Turcijas pilsētas Konjas (Konya), kurā notika mūsu skolas dalībnieku un sadarbības valstu partneru otrā tikšanās, tika saņemti uzdevumi, kuru realizēšanā iesaistījās 6. – 9.klašu skolēni.

Viens no uzdevumiem bija noskaidrot skolēnu domas par IKT un citiem mūsdienu informāciju iegūšanas un saziņas līdzekļiem, to veidiem un skolēnu attieksmi pret tiem. Skolēni piedalījās aptaujā par IKT izmantošanu skolā, mājās un sabiedrībā. Aptauju rezultāti noskaidros skolēnu viedokļus visās sadarbības valstīs.

Nākamais uzdevums – iedziļināšanās jautājumos par veselīga dzīvesveida nepieciešamību un pārdomāt veselīga uztura lietošanas nosacījumus, kā arī aktualizēt savas valsts tradicionālos ēdienus.

Skolēni veidoja plakātus, kuros apkopoja informāciju par veselīgiem ēdieniem un demonstrēja savas iemīļotās ēdienu receptes. Skolā tika veidota izstāde, kura piedāvāja iespēju arī pārējiem skolas skolēniem iepazīties ar darba rezultātiem.

IMG_1860
IMG_1861
Tika veidotas savas valsts tradicionālo ēdienu ēdienkartes, prezentētas klasēs, izvēlēta ēdienkarte, kuru varētu piedāvāt sadarbības valstu skolēnu novērtēšanai. Interesanti bija iepazīties arī ar partnervalstu ēdienkartēm un piedalīties balsojumā par tīkamāko un interesantāko recepti.

Notika skolēnu atlases konkurss par iespēju piedalīties nākošajā vizītes braucienā uz Somijas pilsētu Tamisāri (Tammisaari). Skolēniem bija jāsagatavo vizuāla un mutiska prezentācija par savu valsti, novadu, skolu, jāpastāsta par Somiju, jāatbild uz komisijas jautājumiem, jāpiedalās interaktīvā spēlē. No dalībniekiem, kuri bija gatavojušies šim konkursam, komisijai šoreiz bija ļoti grūti izvēlēties pretendentus, jo skolēnu spēki bija līdzvērtīgi. Braucienam tika izvirzīti 9.a klases skolniece Ieva Skrabutena, 9.b klases skolēni Lelde Grūbe un Arnolds Arnītis, 7.a klases skolniece Arina Deņisova.

Šobrīd skolēni gatavo kopīgu prezentāciju par savu valsti, novadu un skolu, kura būs jādemonstrē Somijā. Viņu uzdevums būs arī gatavot un prezentēt mūsu nacionālo ēdienu ēdienkarti, mācīties citu valstu ēdienu gatavošanas principus. Visa pamatā būs darbs, aktivitātes, izziņas un sadarbība, kā arī iespēja pielietot savas angļu valodas zināšanas. Lai veicas mūsu skolēniem!

Regulāru darbu veic arī skolotāji – projekta darba grupa, kuri konsultē, iesaista, organizē skolēnus. Vizītē uz Somiju no 23.marta līdz 28. martam skolēnus pavadīs un līdzdarbosies skolotājas Ilze Seipule un Indra Ozoliņa.

Tiek izstrādāts plāns sadarbības valstu uzņemšanai Pļaviņu novada ģimnāzijā. Mūsu uzdevums būs iepazīstināt viesus ar mūsu dabu, tās saudzēšanas iespējām un pienākumiem tās saglabāšanā, kā arī iepazīstināt viesus ar savu skolu, pilsētu un novadu.

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu