Kampaņa ar mērķi samazināt atkritumu daudzumu

Tīrai Latvijai! Vides Izglītības fonds Latvijā (VIF) sadarbībā ar Wrigley kompāniju un Starptautisko Vides Izglītības fonda (Foundation for Environmental Education) programmu Jaunie vides reportieri izsludina pieteikšanos Atkritumu samazināšanas kampaņai.
Atkritumu samazināšanas kampaņa jeb Litter less campaign norisinās 25 valstīs, šogad arī Latvijā.

Atkritumu samazināšanas kampaņa katrā valstī notiek ar kādu no FEE (Foundation for Environmental education) programmu starpniecību. Latvijā tā ir Jauno vides reportieru programma, kurā var iesaistīties jaunieši vecumā no 11-21 gada vecumam. Jaunie vides reportieri (JVR), kuri piedalīsies Atkritumu samazināšanas kampaņā, izmeklēs visdažādākas vietējās atkritumu problēmas. Izmeklēšanas rezultātā jaunajiem reportieriem jārada raksts, foto reportāža vai video, kas piedāvātu risinājumu, kā samazināt atkritumu daudzumu sabiedrībā.

Atkritumu samazināšanas kampaņas uzvarētāji Latvijā iegūs ar ilgtspējību saistītu balvu – saules baterijas vai foto un video kameras ar nolūku atbalstīt turpmākas vides aktivitātes, kā arī iespēju cīnīties par Starptautisko JVR uzvarētāja titulu un piedalīties JVR misijā, kuras laikā notiks pētnieciskās žurnālistikas aktivitātes par starptautiski izvēlētu atkritumu problēmu un, kuras noslēgumā dalībnieki prezentēs žurnālistikas materiālu.

Kampaņā var pieteikties skolu, jauniešu grupas vai individuāli dalībnieki, reģistrējoties starptautiskajā mājaslapā http://yre-litterless.org, kur ir iespēja iegūt arī plašāku informāciju par kampaņu. Reģistrētajiem lietotājiem būs iespēja gūt palīdzību no JVR koordinācijas Latvijā gan materiālu un projektu sagatavošanas procesā, gan citu neskaidrību jautājumos. Kontakti būs pieejami reģistrējoties.