Skolēnu pašpārvalžu forumā

Skolu pašpārvalžu forums JelgavāH. Jaudzems, skolas prezidents

4. janvārī Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notika Zemgales reģiona Skolēnu pašpārvalžu forums. Tā mērķis bija aktualizēt skolēnu pašpārvalžu darbības nozīmi pilsoniskajā līdzdalībā un sekmēt skolēnu sabiedrisko aktivitāti demokrātisko procesu pilnveidei izglītības iestādēs.

Forumā piedalījās 133 skolēni un 38 pedagogi – konsultanti no 39 Zemgales reģiona vispārizglītojošajām izglītības iestādēm. Pļaviņas un Pļaviņu novadu šajā pasākumā pārstāvēja 2 skolēni no mūsu līdzpārvaldes – Henrijs Jaudzems un Kristaps Blitsons.

Kamēr citi skolēni izbaudīja brīvdienas, bēdājās par sniega trūkumu, aktīvākajiem jauniešiem brīvlaika beigās šķita, ka skola jau atsākusies, jo pirms došanās uz forumu bija jāsagatavo mājasdarbs – posterprezentācija par savas skolas skolēnu līdzpārvaldes darbu.

Dienas kārtībā ietilpa šādas aktivitātes: posterprezentāciju izvietošana, foruma atklāšana, viesu uzrunas, kā arī iepazīšanās. Dienas gaitā mums bija piedāvātas dažādas radošās darbnīcas, pārsvarā saistītas ar skolēnu līdzpārvaldes darbu un pasākumiem. Konsultantiem bija iespēja apmeklēt īpašas radošās darbnīcas un dalīties tajās ar savu pieredzi.

Šī pasākuma noslēguma daļā mūs iedvesmoja muzikāls sniegums ziemas noskaņās. Beigās visus dalībniekus priecēja Renāra Zeltiņa aktivitātes. Viņš dalījās gan pozitīvā, gan negatīvā pieredzē, kuru guvis, vadot TV raidījumus un stājoties kameras priekšā.

Šis pasākums bija tiešām ļoti interesants, tas mūs tiešām vēl vairāk ieinteresēja aktīvāk darboties līdzpārvaldē. Iegūtās zināšanas un pieredze patiešām ir ļoti liela. Paldies mūsu skolas direktoram Vladimiram Samohinam par apmaksāto braucienu, autobusu un pusdienām un Pļaviņu novada domei par autobusu.