UNESCO nedēļa Odzienā

Unesco nedēļa Pļaviņu novada ģimnāzijas filiālē Odzienā No 15. līdz 19. oktobrim Latvijā tika atzīmēta UNESCO nedēļa, kurai šogad ir tēma „Pasaules atmiņa”. UNESCO nedēļu Latvijā pirmo reizi atzīmēja 2011.gadā, kad apritēja 20 gadu, kopš Latvija pievienojās UNESCO. Šī programma aicina apzināt mūsu pašu nacionālās vērtības un izcelt tās plašākai sabiedrībai.

Mūsu skolā UNESCO nedēļas laikā vēstures stundā (skolotāja B.I.Osīte), 18.oktobrī, 5. – 9.klašu skolēni tikās ar vēsturnieku, SIA „Odzienas muiža” projektu vadītāju Juri Brežģi. Šī tikšanās bija ļoti interesanta un noderīga. Mēs varējām daudz ko jaunu uzzināt par Odzienas pils vēsturi un to, kas pili sagaida nākotnē. Aplūkojām daudzas senas fotogrāfijas, kurās varēja redzēt, kāda Odzienas pils izskatījās pirms apmēram 100 gadiem. Uzzinājām, ka agrāk nesen izremontētās ēkas vietā atradās krogs. Pagaidām tā ir vienīgā atjaunotā ēka, taču cerams, ka pēc kāda laika būs vēl kādas pozitīvas pārmaiņas. J.Brežģis sacīja, ka apmēram pēc 10 gadiem būs atjaunota arī pati pils. Domāju, ka šie gadi paies diezgan ātri, un būs apskatāma skaistā, atjaunotā pils, kurai apkārt pletīsies krāšņs un sakopts parks.

Ciemiņam dāvinājām ziedus, grāmatu „Odzienas skolai – 120” un iepazīstinājām viņu ar skolu.

Jogita Kiseļeva, 9.e

7.b klases ekskursija uz Siguldu