Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Ceturtdiena – „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”

Pastāvēs, kas pārmainīsiesKlāt ceturtdiena, un ar mūsu desmitajiem notikušas neticamas pārmaiņas.

Skolā ieradušies drosmīgākie, kam neviens uzdevums nešķiet par grūtu. Cik daudz skaistu meiteņu uzradies klasē – Zenta, Minna, Jeprošīna, Saulcerīte! Košiem matu sakārtojumiem, oriģinālām un saskaņotām modīgām štātēm un fantastiskiem apaviem… dažai stils vienkārši neatvairāms… Un puiši – Jeremijs, Boļeslavs.. Visi – nopietni, izskatās īsti biznesmeņi – pat bārdas un ūsas nodzīt nav laika… Jā, pārvērtības ir skārušas ikvienu!

Galvenais šīs dienas notikums – dāmām un kungiem jāapmeklē skolas restorāns, kur tika piedāvāti dzērieni „Vēstures sveiciens”, „Sengaidītais desmitnieks”, uzkodas „ Skolas ikdiena” un „Galvā pilnīgs tukšums”, saldajā varēja baudīt ēdienu „Nobastotā stunda”. Desmitie turējās malacīgi! Katram ēdienam bija izteikta garša, kas varētu palikt kā pēcgarša atbilstoši ēdiena nosaukumam… Un te nu ir arī sensācija! Estere pirmo reizi dzīvē nogaršoja sinepes… nu nebija jau nemaz tik traki, vai ne? Savukārt Sintija raudāja aizkustinājuma asaras, jo viņai tik ļoti viss garšoja. Puišiem – kas būtībā šodien nemaz nebija puiši, gāja vislabāk – viņiem tās tādas normālas uzkodiņas vien bija… gan gardie ceptie sīpoliņi, gan mārrutku aizdars, gan pētersīļu un seleriju dekori. Un tā pēc gardā pasākuma smaržojoši pēc ķiplociņa un sīpoliņa desmitie devās dienas gaitās.

Diena tuvojās izskaņai, un desmitie gatavojās pēdējiem pārbaudījumiem. Viss skolas stadions pārvērtās izturības, veiklības un psiholoģiskās noturības pārbaudes vietā. Desmitie leca, skrēja, gāja zosu gājienā –metās tupus un rāpus, līda uz vēdera, izmēģināja ekstremālu pārtiku, spēja izturēt pārbaudījumu pēc pārbaudījuma un visbeidzot visi vienotā solī (to gan nevarētu saukt par soli, jo pārvietošanās notika uz ceļiem) apgalvojot, ka viņi bezgalīgi mīl savus vecākos skolasbiedrus – superīgos vienpadsmitos, noslēdza pārbaudījumu virkni. Jā, nevar nepieminēt arī to, ka, lai kā gribētos domāt, ka vienpadsmitie ir gana saprātīgi, tomēr iepriekšējā gada iesvētību sāpe ir palikusi, tādēļ daži puiši izmantoja nesaskaņotus un slepenus paņēmienus. Laikam viņiem būs jāiet parunāties ar skolas psihologu, ja paši netiek galā ar savām psihes problēmām. Lai gan, tādu „kadru” ir pietiekami arī citu klašu vidū, jo, kā vērojām – arī sanākušajiem skatītājiem parādījās dīvaini „izgājieni”. Par to, desmitie – piedodiet, jo mūsu mērķis ar šo pasākumu bija parādīt vien to, ka nedrīkst baidīties no grūtībām un ja mērķis ir izvirzīts, tad tas arī jāsasniedz. Jums tas ir izdevies godam. Palicis vien pēdējais posms un zvērests. Mēs zinām, jums izdosies!

Jūsu vienpadsmitie

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu