Uzņēmējdarbības simulācijas spēle JIC “Ideja”

Pļaviņu novada ģimnāzija 18. septembrī JIC “Ideja” notika uzņēmējdarbības simulācijas spēle “Menu” (“Ēdienkarte”). Tajā piedalījās Pļaviņu novada ģimnāzijas līdzpārvalde un citi interesenti.

Spēles laikā uzsvars tiek likts uz biznesa domāšanas un attieksmes radīšanu, īpašu uzmanību pievēršot tādām prasmēm kā faktoru analīze, pašapziņa, motivācija orientēšanās uz mērķi, nestandarta domāšana, lēmuma pieņemšana, problēmu risināšana, organizatoriskās prasmes. Spēles vadītāja bija Ginta Salmiņa, kura ir biznesa lietu speciāliste, un darbojas ar jauniešiem.

Kopumā, pasākums bija izdevies, visiem patika, jo spēle bija tiešām interesanta. Iegūtā pieredze un kontakti daudziem jauniešiem noderēs nākotnē. Līdzpārvaldes vārdā vēlamies pateikt lielu paldies JIC “Ideja” vadītājai Inārai Upeniecei par pasākuma organizēšanu, un Gintai Salmiņai par simulācijas spēles vadīšanu.

Klašu dežūras 2012./2013. m.g.

Pļaviņu novada ģimnāzija 12.b klase: 10.09.12-14.09.12
12.a klase: 17.09.12-21.09.12
11 klase: 24.09.12-27.09.12

10. klase: 01.10.12-05.10.12
9.b klase: 08.10.12-12.10.12
9.a klase: 15.10.12-19.10.12
8.b klase: 22.10.12-26.10.12.

8.a klase: 05.11.12-09.11.12
12.b klase: 12.11.12-16.11.12
12.a klase: 19.11.12-23.11.12
11. klase: 26.11.12-30.11.12

10. klase: 03.12.12-07.12.12
9.b klase: 10.12.12-14.12.12
9.a klase: 17.12.12-21.12.12

Dežūras pieņem un nodod 213. kabinetā, piektdienās plkst 14:20.

Ceturtdiena – „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”

Pastāvēs, kas pārmainīsiesKlāt ceturtdiena, un ar mūsu desmitajiem notikušas neticamas pārmaiņas.

Skolā ieradušies drosmīgākie, kam neviens uzdevums nešķiet par grūtu. Cik daudz skaistu meiteņu uzradies klasē – Zenta, Minna, Jeprošīna, Saulcerīte! Košiem matu sakārtojumiem, oriģinālām un saskaņotām modīgām štātēm un fantastiskiem apaviem… dažai stils vienkārši neatvairāms… Un puiši – Jeremijs, Boļeslavs.. Visi – nopietni, izskatās īsti biznesmeņi – pat bārdas un ūsas nodzīt nav laika… Jā, pārvērtības ir skārušas ikvienu!

Galvenais šīs dienas notikums – dāmām un kungiem jāapmeklē skolas restorāns, kur tika piedāvāti dzērieni „Vēstures sveiciens”, „Sengaidītais desmitnieks”, uzkodas „ Skolas ikdiena” un „Galvā pilnīgs tukšums”, saldajā varēja baudīt ēdienu „Nobastotā stunda”. Desmitie turējās malacīgi! Katram ēdienam bija izteikta garša, kas varētu palikt kā pēcgarša atbilstoši ēdiena nosaukumam… Un te nu ir arī sensācija! Estere pirmo reizi dzīvē nogaršoja sinepes… nu nebija jau nemaz tik traki, vai ne? Savukārt Sintija raudāja aizkustinājuma asaras, jo viņai tik ļoti viss garšoja. Puišiem – kas būtībā šodien nemaz nebija puiši, gāja vislabāk – viņiem tās tādas normālas uzkodiņas vien bija… gan gardie ceptie sīpoliņi, gan mārrutku aizdars, gan pētersīļu un seleriju dekori. Un tā pēc gardā pasākuma smaržojoši pēc ķiplociņa un sīpoliņa desmitie devās dienas gaitās.

Diena tuvojās izskaņai, un desmitie gatavojās pēdējiem pārbaudījumiem. Viss skolas stadions pārvērtās izturības, veiklības un psiholoģiskās noturības pārbaudes vietā. Desmitie leca, skrēja, gāja zosu gājienā –metās tupus un rāpus, līda uz vēdera, izmēģināja ekstremālu pārtiku, spēja izturēt pārbaudījumu pēc pārbaudījuma un visbeidzot visi vienotā solī (to gan nevarētu saukt par soli, jo pārvietošanās notika uz ceļiem) apgalvojot, ka viņi bezgalīgi mīl savus vecākos skolasbiedrus – superīgos vienpadsmitos, noslēdza pārbaudījumu virkni. Jā, nevar nepieminēt arī to, ka, lai kā gribētos domāt, ka vienpadsmitie ir gana saprātīgi, tomēr iepriekšējā gada iesvētību sāpe ir palikusi, tādēļ daži puiši izmantoja nesaskaņotus un slepenus paņēmienus. Laikam viņiem būs jāiet parunāties ar skolas psihologu, ja paši netiek galā ar savām psihes problēmām. Lai gan, tādu „kadru” ir pietiekami arī citu klašu vidū, jo, kā vērojām – arī sanākušajiem skatītājiem parādījās dīvaini „izgājieni”. Par to, desmitie – piedodiet, jo mūsu mērķis ar šo pasākumu bija parādīt vien to, ka nedrīkst baidīties no grūtībām un ja mērķis ir izvirzīts, tad tas arī jāsasniedz. Jums tas ir izdevies godam. Palicis vien pēdējais posms un zvērests. Mēs zinām, jums izdosies!

Jūsu vienpadsmitie