Ieskats “Skolas blices” koncertā „Do-Mi-Sol”

Pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās veterāniem

Somijas pilsētā Jiveskilā no 3. līdz 8.aprīlim notika Pasaules čempionāts vieglatlētikā telpās veterāniem. Šīm sacensībām bija pieteikušies 66 valstu 2713 sportisti, pārstāvēti bija visi kontinenti. Sacensībās startēja arī 47 sportisti no Latvijas, starp viņiem arī Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotāja Aija Rogāle.

Somija sportistus sagaidīja ar dziļu sniegu un krietnu salu. Sacensību dienā, kad notika individuālās – komandu sacensības 10 kilometru soļojumā šosejā, no rīta termometra stabiņš rādīja mīnus 15 grādus. Dienā gan, protams, bija siltāk.

No Latvijas par medaļām dažādās vecuma grupās cīnījās sešas komandas, un piecas no tām tika pie medaļām, turklāt divas ieguva zelta medaļas – to skaitā W40 grupas komanda, kuras sastāvā bija Aija Rogāle kopā ar Gulbenes un Madonas sportistēm Anitu Žavridu un Daci Saulīti. Apbalvošanas ceremonijas laikā par godu uzvarētājām skanēja Latvijas himna.

Individuālajā vērtējumā Aijai 4. vieta gan 3000 m soļojumā manēžā, gan 10km soļojumā šosejā.

8km kross notika sniegotā, slidenā, kalnainā 2km apļu trasē, kur komandvērtējumā Latvijas komanda W35 grupā (Aija Rogāle kopā ar Baibu Frišenbrūderi no Tukuma un Ilonu Kojaloviču no Babītes) izcīnīja bronzas medaļas.

Kopumā Latvijas veterāni nostartēja labi, izcīnot 15.vietu valstu vērtējumā un iegūstot 24 medaļas – 8 zelta, 8 sudraba un 8 bronzas.

Daugavpils Universitātes rīkotajā olimpiādē “Paskāla ritenis”

olimpiāde 28. martā septīto reizi tika iegriezts “Paskāla ritenis”. Olimpiādei bija pieteikušies 83, bet piedalījās 75 dalībnieki: pamatskolas klašu audzēkņu grupā – 7, vidusskolas klašu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņu grupā – 68.

Visiem olimpiādes dalībniekiem tika piedāvāti vienādi teorētiskie jautājumi un praktiskie uzdevumi. Pirmo reizi olimpiādes dalībnieki sacentās un viņu veikumu vērtējām divās klašu grupās:
• pamatskolas klašu audzēkņu grupā (3 godalgotās vietas);
• vidusskolas klašu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņu grupā (3 godalgotās vietas).

Visi darbi tika ļoti rūpīgi pārbaudīti. Rīcības komiteja, atbilstoši nolikumam, apelācijas līdz 10.04.2012. netika saņēmusi, tāpēc 11.04.2012. rezultāti tika apstiprināti.

Prieks, ka 7.-9. klašu grupā 1. vietu ieguva Ieva Skrabutena (8.a), un 10.-12. klašu grupā atzinību ieguvušo skaitā ir Jānis Ozoliņš (12.b)!

Fotogalerija šeit.

25. aprīlī – Daugavpils Universitātes Informācijas diena