Nedēļas darba plāns, 19. – 23.marts

Skolā dežūrē 11.a klase

Pirmdiena, 19. marts
Zemgales reģiona darba grupas sanāksme IZM Rīgā (V.Samohins)

Otrdiena, 20. marts
Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference
2.mācību stundas laikā nodarbība sociālo zinību MK skolotājiem “Bezmaksas interaktīvi resursi” 13. kab.
4.mācību stundas laikā nodarbība svešvalodu MK skolotājiem “Bezmaksas interaktīvi resursi” 13. kab.
12.00 Administrācijas sanāksme 110.kab.
7.mācību stundas laikā nodarbība latviešu valodas MK skolotājiem “Bezmaksas interaktīvi resursi” 13. kab.
15.15 Skolotāju sanāksme 201.kab.
Tikšanās ar skrituļslidu meistariem no Rolleri.lv skolas sporta zālē (pasākumu skolēni interesenti apmeklē no mācību stundām brīvā laikā):
• 12.00 – 14.00 1.-6.klašu interesentiem
• 14.00 – 16.00 7.-12.klašu interesentiem
16.30 – 18.00 Muzikāli radoša darbnīca kopā ar grupu Astro`n`out svinību zālē

Trešdiena, 21. marts
2.mācību stundas laikā nodarbība sākumskolas MK skolotājiem “Bezmaksas interaktīvi resursi” 13. kab.
3.mācību stundas laikā nodarbība matemātikas skolotājiem “Bezmaksas interaktīvi resursi” 13. kab.
12.00 nodarbība mājturības un tehnoloģiju u.c. skolotājiem “Bezmaksas interaktīvi resursi” 13. kab.
Pieredzes apmaiņas seminārs „Izglītības programmu izstrāde un realizācija” Jēkabpilī (I.Seipule)

Ceturtdiena, 22. marts
17.30 Skolas vecāku kopsapulce
18.30 – 20.00 Vecāku individuālās tikšanās ar mācību priekšmetu skolotājiem

Piektdiena, 23. marts
14.20 Dežūru pieņemšana-nodošana 217.kab.(piedalās 10. un 11.a klašu virsdežuranti, klašu audzinātāji)
Konference “Vērtībizglītības perspektīvas Latvijas vispārējā izglītībā” Rīgā (I.Seipule, V.Samohins)

1.-23.03. Tematiskā izstāde skolas bibliotēkā: „Par ko kļūt?”
19.- 23.03. Florbola turnīrs
19.03.-5.04. Futbola turnīrs
24.03. Sadarbības pagastu pasākums Vietalvas pagastā

“Studenta kurpēs”

studenta kurpes Latvijas Universitāte izsludina pieteikšanos ikgadējam pasākumam „Studenta kurpēs”, kas notiks no 16. līdz 20 aprīlim. Pasākumā skolēni vienu dienu izbauda studenta dzīvi kāda no Latvijas Universitātes Bakalaura līmeņa studiju programmām.

10. – 12. klašu skolēni ir aicināti pieteikties šai aktivitātei no 15. līdz 25. martam. Dalība ir bez maksas.

Sīkāka informācija LU portālā http://www.lu.lv/studentakurpes

Konkurss „Es nāku no savām mājām”

Es nāku no savām mājām“Manas mājas ir vienkāršas un necilas no ārējā skata, .. bet es dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, kurai ir tikai numurs, bet manas mājas ir dzīvojušas ilgu un laimīgu mūžu…”

Tā varētu aizsākties tikai nedaudzu māju stāsti, bet, lai tie turpinātos un būtu dzīvi, tie ir jāuzraksta un jāizstāsta ar sirdi, ar mīļumu, kas ir ikvienā no mums.

Mēs, vēstures skolotājas, aicinām visus 5.-12.klašu skolēnus iepazīt savas dzimtās mājas un apjaust to vērtību. Veidojiet savus unikālos un no sirds rakstītos dzimtu māju stāstus, un līdz 7. maijam piedalīties konkursā!

Konkurss „Es nāku no savām mājām” nolikums.

„Cīnītājs par Latvijas valsti – Oskars Kalpaks”

2012. gada janvārī visā valstī tika izsludināts konkurss „Cīnītājs par Latvijas valsti – Oskars Kalpaks”. Konkursa mērķis bija rosināt skolu jaunatni apzināties sevi kā tādus Latvijas pilsoņus, kuri ciena un godina savas tautas varoņus, kā arī veicināt skolēnos patriotisma jūtas pret savu dzimto zemi. Konkursa darbs par Oskaru Kalpaku bija jāizstrādā paša brīvi izvēlētā literārā žanrā.

„Šodien Latvijā aktuāls jautājums ir par latviešu valodas kā valsts pamata stiprināšanu. Oskars Kalpaks mums deva iespēju – valsti, ko saucam par Latviju. Latvija un latviešu valoda, lai savijas kopā esejās un tēlojumos par Oskaru Kalpaku un viņa cīņas nozīmi Latvijas valsts pamatu izveidei!”. Iespējams tieši šis aicinājums rosināja tik daudzus mūsu skolas skolēnus rakstīt savas pārdomas par valsts varoni Kalpaku. Konkursam tika nosūtīti piecu 12.klases skolēnu – Leldes Dudares, Diānas Valdemāres, Lindas Gregersones, Alises Jermakovas un Toma Ciša radošie darbi. Un pūles nebija veltīgas – mēs, 12. b klases skolniece Diāna Valdemāre un 12. a klases skolniece Linda Gregersone, tikām uzaicinātas un konkursa noslēguma pasākumu.

5. martā kopā ar skolotāju Ivetu Krastiņu devāmies uz Rīgu, uz Oskara Kalpaka Rīgas tautas daiļamatniecības pamatskolu. Pasākums izvērsās ļoti jauks – mums gan dziedāja, gan dejoja šīs skolas bērni, bija iespēja skatīt filmu par Oskaru Kalpaku un pašiem kopā arī dziedāt. Pēc tam tika apbalvoti visi uzaicinātie dalībnieki ar piemiņas balvām, taču pieci pēc žūrijas vērtējuma vislabāko un emocionālāko darbu autori tika apbalvoti ar braucienu uz Briseli, Eiropas Parlamenta ēku, kur viņus sagaidīs Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere, kura ir šī konkursa patronese jau vairākus gadus. Vaideres kundze bija ieradusies un balvas uzvarētājiem pasniedza personīgi. Konkursa pasākuma izskaņā tikām iemūžināti fotogrāfijās un mielojāmies pie Ineses Vaideres kundzes sagādātā uzkodu galda.

Pasākums bija ļoti skaists un emocijām piepildīts. Dzirdējām visu piecu konkursa laureātu darbus, kas lika ieslīgt pārdomās par mūsu valstij tik svarīgo un smago laiku. Konkurss tiek organizēts jau ceturto gadu, taču mūsu skolas audzēkņi uz tā noslēguma pasākumu tika aicināti pirmo reizi. Novēlu visiem Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēniem arī nākamgad izmēģināt savu veiksmi šajā konkursā, jo, kas zina, varbūt tieši jūs nākamgad būsiet uzvarētāju godā, un dosieties pie Eiroparlamenta deputātes Ineses Vaideres uz skaisto Briseli. Un pat ja ne, tad ziniet vienu – vēsturi nevar iemācīties, tā ir jāredz un jāizjūt!

Diāna Valdemāre – 12.b klases skolniece