Atklātajā turnīrā hokejā “Arkāna kauss 2012″

Arkāna kauss 2012 hokejā, Pļaviņu novada ģimnāzija Sestdien, 18. februārī, slidotavā pie Pļaviņu novada ģimnāzijas notika atklātais hokeja turnīrs “Arkāna kauss 2012″.
Turnīru organizēja ģimnāzijas direktors Vladimirs Samohins, tiesāja – Guntars Bērziņš.

Turnīrā piedalījās 7 komandas – 2 komandas no Kokneses novada, viena komanda no Ķekavas novada, viena komanda no Madonas novada Aiviekstes, trīs komandas veidoja Pļaviņu novada jaunieši, pieaugušie un veterāni (Ķekavas HOT WINGS, Aiviekstes PRET, Kokneses U-MIX un Balons, Veterāni, Pingvīni, Mazie zaķīši.)

Sacensības ritēja aizraujošā gaisotnē, ar katru spēli arvien pieaugot emocijām. Neiztika bez spēka paņēmieniem un noraidījumiem līdz spēles beigām.
Turnīra finālā tikās Kokneses novada komanda U-MIX un Aiviekstes komanda PRET. Uzvaru finālā un visā turnīrā izcīnīja komanda U-MIX.

Paldies komandām par azartisko līdzdalību un skatītājiem par līdzjušanu.

Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, iespējams tiks sarīkots vēl kāds turnīrs.

Matemātikas starpnovadu olimpiādē

17.februārī notika Kokneses un Pļaviņu starpnovadu (2.posma) olimpiāde matemātikā 5.-8.klasei.

Šajā olimpiādē Liene Lakstīgala (7.b kl.) ieguva 1.vietu, bet Sigita Gavare (7.a kl.) – atzinību.

Olimpiādē vēl piedalījās Vineta Cukanova (5.b kl.), Violeta Adamoviča (5.b kl.), Viktorija Samanta Mateša (5.b kl.), Arina Deņisova (6.b kl.), Anete Siliņa (6.b kl.), Diāna Pauniņa (7.b kl.).

Paldies meitenēm un viņu skolotājām Ilzei Titovai un Anitai Seikovskai!

11. klašu skolēnu tikšanās ar karjeras speciālisti

D.Valdemāre

Otrdien, 7. februārī, mūsu skolā bija ieradusies karjeras speciāliste Ilze. Viņa viesojās pie vienpadsmito klašu skolēniem, lai palīdzētu viņiem saprast savas ieceres un iespējas nākotnes profesijas izvēlē. Daudzi skolēni atzina, ka tikšanās esot likusi mainīt domas vai vismaz saprast, ka profesijas izvēle ir svarīga joma, kas jāplāno jau vidusskolā. Visi skolēni izvērtēja savas finansiālās iespējas mācību uzsākšanai augstskolā, kā arī veidoja finanšu, izdevumu plānus. Tika runāts arī par iecerētās profesijas pieprasījumu un atalgojumu Latvijā. Daudzu skolēnu izvēle profesijas jomā Ilzei nelikās piemērota, tādēļ viņa ierosināja izvērtēt savu lēmumu. Tika pildīti arī testi, ar kuru palīdzību skolēni noskaidroja sev piemērotākās profesijas. Emocijas pēc tikšanās bija dažādas, taču Ilze uzsvēra, ka skolā biežāk būtu jārunā ar skolēniem par īstās profesijas izvēli. Spriežot pēc redzēta un dzirdētā, viņasprāt, skolēni nejūtas pārliecināti par savām vēlmēm un iespējām karjeras veidošanai.

Karjeras speciāliste atstāja mums savu kontakttālruni un e-pastu. Pēc tiem var jautāt skolotājai Armandai Lasmanei vai 12.b klases skolniecei Diānai Valdemārei. Ilze strādā Jēkabpilī, un viņas konsultācijas ir bezmaksas, tādēļ pie viņas laipni gaidīts ir jebkurš interesents.

Ceru, ka šī īsā konsultācija palīdzēs mūsu vidusskolēniem izvēlēties pareizo profesiju savai nākotnei!
Paldies skolas direktoram Vladimiram Samohinam par radīto iespēju un atbalstu – šādu speciālistu viesošanos mūsu skolā, 11.a, b klašu skolēniem, audzinātājām Aigai Bērziņai, Ivetai Krastiņai par atsaucību un Dzintrai Vanagai par transporta pakalpojumu sniegšanu!