Nedēļas darba plāns, 31. janvāris – 5. februāris

Skolā dežūrē 11.b klase

Pirmdiena, 31.janvāris
7.30 Skolas olimpiāde matemātikā vidusskolas klasēm 213.kab.
9.10 Skolēnu dežūru nodošana – pieņemšana (11.b un 11.a) 215.kabinetā
Latviešu valodas un literatūras olimpiādes 8. – 9.klasēm 2.posms Koknesē

Otrdiena, 1. februāris
12.00 Administrācijas sanāksme 110.kab. (piedalās I.Medvedeva, Dz.Vanaga)
15.15 Klašu audzinātāju MK sanāksme 209.kab.

Trešdiena, 2. februāris
15.15 Skolas olimpiāde ģeogrāfijā 10. – 12.klasēm 214.kab.
16.00 Konsultācijas bioloģijas, ķīmijas, fizikas, ģeogrāfijas skolotājiem par moodle lietošanu 13.kab.

Ceturtdiena, 3. februāris
1. – 3.mācību stundas laikā skolas vizuālās mākslas olimpiāde 204.kab.
2.posma olimpiāde ķīmijā 9. – 12.klasei Pļaviņu novada ģimnāzijā
15.15 A.Grīvnieka kausa izcīņas turnīra basketbola soda metienos fināls
15.15 12.b klases Žetona vakara priekšnesuma ģenerālmēģinājums svinību zālē
16.00 12.a klases Žetona vakara priekšnesuma ģenerālmēģinājums svinību zālē

Piektdiena, 4. februāris
Vidusskolas deju kolektīvu sadancošanās Jaunjelgavā (atcelts)
Latvijas Jaunatnes Ziemas olimpiāde Ērgļos
15.15 Svinību zāles sagatavošana Žetona vakaram

Sestdiena, 5. februāris
9.00 Absolventu kauss skolas sporta zālē
18.00 Žetona vakars
22.00 Balle
Valsts vācu valodas olimpiādes 3.posms 1.kārta (D.Langenfelde)
Latvijas Jaunatnes Ziemas olimpiāde Ērgļos

31. – 3.02. A.Grīvnieka kausa izcīņas turnīrs basketbola soda metienos

Barikāžu atceres pasākums

Atmodas un cerību laika sākums. Tā pirms 20 gadiem dēvēja barikādes un dēvē joprojām. Kalendārā 20.janvāris ir Latvijas barikāžu aizstāvju atceres diena, tomēr šogad šis datums ir īpašs. Īpašs ar to, ka šogad aprit 20 gadi kopš barikādēm.

Par godu jubilejai, visā Latvijā šī bija barikāžu atmiņu nedēļa un 20.janvāra vakarā daudzās vietās Latvijā iedegās atmiņu ugunskuri. Arī pie mums – Pļaviņās. plkst. 17:00 pulcējāmies pagalmā aiz JIC „Ideja”, kur netālu no Daugavas bija iekurts ugunskurs.

Barikāžu atmiņu ugunskura dzirkstelītēm traucoties naksnīgajās debesīs skolās direktors Vladimirs Samohins un Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde teica paldies un izsniedza atzinības un pateicības rakstus un diplomus tiem Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēniem, kuri veiksmīgi piedalījušies LR Aizsardzības ministrijas organizētajos konkursos. Pēc apbalvošanas jaunsardzes puiši un skolēnu līdzpārvaldes meitenes palīdzēja izdalīt siltu piparmētru tēju un piedāvāja cienāties ar gardām smalkmaizītēm, un tad jau arī atmiņu vakars varēja sākties…

Savos barikāžu laika pārdzīvojumos un atmiņās dalījās Edīte Kupča, Lilija Gipke, Gunta Hohlova, Eduards Brūniņš. Ar interesi klausījāmies toreiz vēl tikai 16 gadus vecā Esteres Fedosejevas tēta piedzīvoto barikāžu laikā. Dzerot tēju no termosa, ko laipni atvēlēja arī viena no barikāžu dalībniecēm – Rita Neimanes kundze (diemžēl viņa pati nevarēja ierasties), un sildoties pie ugunskura, par kuru gādāja jaunsardzes puiši, sava komandiera Jura Matuka vadībā, skolēni dalījās pārdomās par to, kā tapuši viņu darbi izstādei skolā „Mana dzimta LR barikādēs”.

Klātienē varēja apskatīt arī Barikāžu piemiņas medaļu, kuru atnesa Gunta Hohlova. Pat tiem, kuri nav piedzīvojuši barikādes, šis pasākums daļēji ļāva izprast 20 gadu nesenos notikumus un kaut mazliet iejusties tajos laikos.

Paldies visiem – gan skolēniem un jaunsardzes puišiem, gan tiem dažiem skolotājiem un skolas darbiniekiem, gan Pļaviņu novada domes priekšsēdētājai un deputātiem, JIC „Ideja”, kuri atbalstīja barikāžu atceres ugunskura pasākumu!

Kultūras ministre Renāte Lūciņa un Preses ministre Zane Kažus

Modes ideja