Konkursā “Vēsture ap mums”

Logo EurostorySimona Zvirgzdiņa, 11.b

“Vēsture ap mums” ir starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss. Konkursu Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – History Network of Young Europeans). Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas vēsturi, kā arī kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana.

Konkursa patrons Latvijā ir Valsts prezidents Valdis Zatlers. Latvijā konkurss šogad notiek jau 9. reizi. Šī gada konkursa tēma ir „Industrializācija un industriālais mantojums Latvijā”. Konkursam šogad iesūtīti 102 darbi, to autori ir 123 skolēni no visas valsts. Iesūtītie darbi ir dažādi formas ziņā. Tika iesniegti gan tradicionāli zinātniski pētnieciskie darbi ar precīzi noformētu zinātnisko aparātu, gan dažādu industriālu būvju maketi, gan spēles, kurās var pārbaudīt skolēnu zināšanas par Latvijas vēsturi, zīmēti un līmēti plakāti, pašdarinātas interneta mājas lapas, foto albumi un filmas.

Konkursa rezultāti tika paziņoti noslēguma ceremonijā 22. maijā plkst. 11.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē.

Bija ļoti interesanti piedalīties šajā konkursā “Vēsture ap mums”. Šogad es, Simona Zvirgzdiņa, un Kitija Arbeitere piedalījāmies ar tematu “Pļaviņu dzelzceļa stacija – industriālais mantojums” ieguvām 25 punktus no 31 un netikām uzaicinātas uz finālu, toties guvām lielu pieredzi, un mūsu vārdi un darbs paliek valsts arhīvā. Devos kopā ar ģimeni skolotāju Ivetu Krastiņu un Kitijas mammu uz noslēguma ceremoniju. Kitija diemžēl nevarēja ierasties, jo viņa piedalījās Ķīpsalas tautas deju festivālā. Mums pasniedza atzinības rakstus un specbalvas katrai. Interesanti bija arī paklausīties fragmentus no labākajiem darbiem, baudīt muzikālos priekšnesumus kurus mums sniedza finālisti. Pēc svinīgās balvu pasniegšanas visi tikām aicināti uz „zviedru galdu” un torti. Noslēguma ceremonijā tika pasniegtas specbalvas katram dalībniekam un skolotājam. Finālistus sveica pats Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Šeit ir video, kurā Valsts prezidents sveic skolēnu konkursa „Vēsture ap mums” laureātus.