Odzienieši valsts eseju konkursā „Mans Latvijas karoga stāsts”

Reinis Balodis, 9. kl.

Noslēdzies Ārlietu ministrijas, Latvijas Avīzes, Vidzemes Vēstures un tūrisma centra un Latvijas institūta kopīgi rīkotais skolēnu eseju konkurss “Mans Latvijas karoga stāsts”. Konkursā tika iesniegtas 217 esejas no 85 Latvijas skolām. Konkursā piedalījās arī Luksemburgas skolas 5.klases skolēni.
No mūsu skolas 5.-9. klašu grupā tika iesniegti 3 darbi.

Lūk, fragmenti no skolēnu esejām:

Manuprāt, tas bija netaisni, ka padomju vara aizliedza mums savu karogu, savu simbolu un pilnīgu brīvību. Mūsdienās, kad Latvija ir brīva jau tik daudzus gadus, diemžēl karogam nav par ko lepoties, jo vairumam cilvēku cerības nav piepildījušās.

Reinis Kvēps, 7. klase

Kad dzirdu vārdus – Latvijas karogs-, man uzreiz prātā nāk mīļās mājas, kurās jūtos vislabāk.

Zane Priede, 9. klase

Neskatoties uz to, ka latvieši diezgan bieži ir pamanījušies uzsvērt sevi kā cietēju tautu, mūsu senčos tomēr ir bijis gana daudz spēka, spīts un gribas, lai atbrīvotos gan no 700 vācu jūga gadiem, gan stātos pretī divām lielvarām, kas centās arī Latviju saberzt kā starp diviem dzirnakmeņiem.

Krista Dūmiņa, 5. klase

12 labāko autoru eseju fragmenti tika izmantoti Latvija Republikas 91. gadadienas svētku koncertā skolā.